Hukuk Fakültesi

2016 - 2017 MEF TAKIMI

Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması

MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi, bu sene Viyana’da 24. kez düzenlenecek olan Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması’na ilk kez bir takım ile katıldı. Yarışmada Fakültemizi Büşra Kirişçioğlu, Betül Terzioğlu, Hande Elif Yozgat, Hayrunnisa Ravlı, Merve Atayurt, Pınar Acun ve Taylan Koçak’tan oluşan takım temsil etti. Takımımız yarışmanın mezunlar derneği (MAA) tarafından her sene verilen Joseph Schwartz Akademik Başarı ve Sosyal Beceri ödünü aldı. 
 
Yarışmaya ilişkin detaylı bilgiye https://vismoot.pace.edu/site/about-the-moot adresinden ulaşabilirsiniz.
 

2016/2017 MEF TAKIMI

 

BETÜL TERZİOĞLU

 
Betül Terzioğlu 2014 yılında Cengizhan Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Terzioğlu, lise yıllarında Polonya’da düzenlenen Comenius Gençlik Projesine katılmıştır. MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi olan Terzioğlu, Société Internationale Fernand de Visscher pour l’Histoire des Droits de l’Antiquite (SIHDA) adlı uluslararası topluluğun İstanbul’da gerçekleşen 69. toplantısında öğrenci asistan olarak çalışmıştır. Mayıs 2016 tarihine kadar MEF Hukuk Kulübü’nün de başkanlığını yapmış olan Terzioğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
E-posta: terzioglub@mef.edu.tr
 
 

BÜŞRA KİRİŞÇİOĞLU

Büşra Kirişçioğlu, lisede bir sene AFS-YES değişim programı kapsamında Minnesota, Amerika’da okuduktan sonra 2014 yılında Oğuzkaan Lisesi’nden mezun olmuştur. MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi olan Kirişçioğlu, öğrenim hayatı boyunca pek çok uluslararası organizasyona ve liderlik seminerine katılmış, ayrıca Kaya & Partners Hukuk Bürosunda da yaz stajı yapmıştır. Kirişçioğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
E-posta: kiriscioglub@mef.edu.tr 

HANDE ELİF YOZGAT

Hande Elif Yozgat Rami Atatürk Anadolu Lisesi’nden 2014 yılında mezun olmuş, ardından MEF Üniversitesi’nde hukuk okumaya başlamıştır. 3. Sınıf öğrencisi olan ve iyi derecede İngilizce bilen Yozgat, Société Internationale Fernand de Visscher pour l’Histoire des Droits de l’Antiquite (SIHDA) adlı uluslararası topluluğun İstanbul’da gerçekleşen 69. toplantısında öğrenci asistan olarak çalışmış, ayrıca Frankfurt (Oder) Üniversitesi’nde düzenlenen Avrupa İnsan Hakları yaz okuluna katılmıştır.
 
E-posta: yozgath@mef.edu.tr
  

HAYRUNNİSA RAVLI

 
Hayrunnisa Ravlı Darüşşafaka Lisesinden 2014 yılında mezun olmuş, ardından MEF Üniversitesi’nde hukuk okumaya başlamıştır. 2011-2015 yılları arasında IEFT Uluslararası Eğitim Fuarlarında tercüman olarak, 2016 bahar döneminde “Hukukçular için Ekonomi” dersinde öğrenci asistan olarak çalışan Ravlı 2016 yaz döneminde de İTÜ Arı Teknokent Proje Geliştirme Planlama A.Ş.’nin hukuk bölümünde staj yapmıştır. Ravlı çok iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir.
 
E-posta: ravlih@mef.edu.tr
 
 

MERVE ATAYURT

 
Merve Atayurt Antakya Ata Koleji mezunudur ve halen MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde üçüncü sınıf öğrencisidir. Lise yıllarında birçok değişim programına katılan Atayurt, Société Internationale Fernand de Visscher pour l’Histoire des Droits de l’Antiquite (SIHDA) adlı uluslararası topluluğun İstanbul’da gerçekleşen 69. toplantısında da öğrenci asistan olarak çalışmıştır. Atayurt, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
E-posta: atayurtm@mef.edu.tr
  

PINAR ACUN

 
MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi olan Pınar Acun, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden 2014 yılında mezun olmuştur. İyi derecede İngilizce bilen Acun, 2015 yılında Société Internationale Fernand de Visscher pour l’Histoire des Droits de l’Antiquite (SIHDA) adlı uluslararası topluluğun İstanbul’da gerçekleşen 69. toplantısında öğrenci asistan olarak çalışmıştır.
 
E-posta: acunp@mef.edu.tr
 
 

TAYLAN KOÇAK

Taylan Koçak Prof. Dr. Sabahattin Zaim Anadolu Lisesinden 2014 yılında mezun olmuş ve MEF Üniversitesi’nde hukuk okumaya başlamıştır. Halen Hukuk Fakültesinde üçüncü sınıf öğrencisi olan Koçak, MEF Hukuk Kulübünün kurucu üyesidir ve Société Internationale Fernand de Visscher pour l’Histoire des Droits de l’Antiquite (SIHDA) adlı uluslararası topluluğun İstanbul’da gerçekleşen 69. toplantısında öğrenci asistan olarak çalışmıştır. Koçak iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
E-posta: kocakt@mef.edu.tr
 
 
 
TAKIM KOÇLARI:
 
BAŞAK ERDOĞAN, LL.M.
SEDA PALANDUZ, LL.M.
AV. ASLI GÜLÜM
NESLİ ŞEN ÖZÇELİK

 
DERS KOORDİNATÖRÜ:
 
YRD. DOÇ. DR. BAŞAK BAŞOĞLU

 

SPONSORLARIMIZ

 Sponsorlarımıza desteklerinden ötürü çok teşekkür ederiz.


 
 
 

Sosyal Medya